Skip to main content

Spolupráca.
Skúsenosť.
Služba vlasti.

Po 30 rokoch v diplomatickej službe som sa rozhodol uchádzať o úrad prezidenta Slovenskej republiky. Celý profesionálny život som strávil v službe vlasti, presadzoval som záujmy Slovenskej republiky, bojoval o naše miesto v Európe aj vo svete. Vždy som namiesto konfliktu hľadal dohodu a namiesto hádok spoluprácu. Som pripravený odovzdať moje skúsenosti v úrade prezidenta Slovenskej republiky a budem vďačný za vašu podporu.

Ivan Korčok
kandidát na prezidenta Slovenskej republiky

Môj príbeh

Spolupráca.
Skúsenosť.
Služba vlasti.

Po 30 rokoch v diplomatickej službe som sa rozhodol uchádzať o úrad prezidenta Slovenskej republiky. Celý profesionálny život som strávil v službe vlasti, presadzoval som záujmy Slovenskej republiky, bojoval o naše miesto v Európe aj vo svete. Vždy som namiesto konfliktu hľadal dohodu a namiesto hádok spoluprácu. Som pripravený odovzdať moje skúsenosti v úrade prezidenta Slovenskej republiky a budem vďačný za vašu podporu.

Ivan Korčok
kandidát na prezidenta Slovenskej republiky

Môj príbeh

Môj
profesionálny
príbeh

1. marca 2005 som odovzdal poverovacie listiny Veľvyslanca Slovenskej republiky do rúk nemeckého prezidenta Horsta Köhlera a stal som sa tak slovenským veľvyslancom v Nemecku. Bol to moment hrdosti na vlastnú krajinu, ktorá mi zverila tento významný post…

Kto som

Narodil som sa 4. apríla 1964 v Banskej Bystrici. Od roku 1988 som ženatý, s manželkou Soňou máme dvoch synov, Viktora a Mareka. V mojom rodnom meste som absolvoval základnú školu a prvé dva ročníky gymnázia. Keďže som sa dlhodobo venoval športu, ako volejbalista som z Banskej Bystrice prestúpil do bratislavského klubu Slávia UK a maturoval som na tamojšom športovom Gymnáziu Bilíkova. Mám ukončené vysokoškolské štúdium na Vysokej škole ekonomickej a postgraduálne štúdium na Inštitúte medzinárodných vzťahov Univerzity Komenského v Bratislave. 

Celý profesionálny život som sa venoval diplomacii. Na Ministerstvo zahraničných vecí som nastúpil hneď pri vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 a odvtedy som pôsobil na mnohých diplomatických postoch doma aj v zahraničí. Bol som veľvyslancom SR v Spojených štátoch amerických (2018 – 2020), v Nemecku (2005 – 2009), a stálym predstaviteľom SR pri Európskej únii (2009 – 2015).

Bol som dvakrát štátnym tajomníkom rezortu diplomacie (2002 – 2005 vo vláde M. Dzurindu a v rokoch 2015 – 2018 vo vláde R. Fica), v roku 2016 splnomocnencom vlády pre predsedníctvo SR v Rade EÚ a delegovaným ministrom v Európskom parlamente.

Na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR som zastával od roku 1992 viacero funkcií a ako diplomat som pôsobil na zastupiteľských úradoch SR v Bonne, v Berne a v Bruseli.

V rokoch 2002 – 2003 som bol vedúcim delegácie SR pre prístupové rokovania do NATO a v rokoch 2003 – 2004 člen Konventu o budúcnosti EÚ.

V roku 2020 som bol ako nominant strany Sloboda a solidarita vymenovaný za ministra zahraničných vecí SR, na tomto poste som pôsobil do septembra 2022.

V súčasnosti, okrem pokračujúcich aktivít na medzinárodnom poli, kde prezentujem svoje postoje najmä na zahraničných a domácich konferenciách a fórach, poskytujem konzultačné služby v súkromnom sektore.   

Hodnoty a princípy

01.

Mojimi hodnotami sú oddanosť a vernosť Slovenskej republike, princípy právneho štátu, tolerancia, rešpekt voči všetkým demokratickým názorovým prúdom a menšinám žijúcim v našej krajine.  

02.

Hlásim sa k odkazu Novembra 1989.

03.

Nesľubujem, čo nemôžem splniť. Sľubujem však, že urobím všetko, čo je v možnostiach a kompetenciách hlavy štátu, aby sa počas môjho mandátu zlepšil život na Slovensku a aby sme prekonali stagnáciu a zaostávanie Slovenska. Toto je základnou podmienkou, aby mladá generácia  spájala svoju budúcnosť so Slovenskom, nehľadala lepší život mimo našej krajiny a v duchu solidarity sme boli  schopní poskytnúť cielenú a udržateľnú pomoc sociálne slabším a najmä tým, ktorí sú bez vlastného pričinenia na ňu odkázaní.

04.

Slovensko je suverénny a zvrchovaný štát. Členstvo v NATO a EÚ našu suverenitu neohrozuje. Bilancia členstva v EÚ a NATO je pre našu krajinu jednoznačne pozitívna. Výzvou zostáva ešte efektívnejšie využitie nášho členstva v EÚ. EÚ pritom nie je ani nekritizovateľná ani dokonalá, ale členstvo v nej nemá alternatívu.

05.

Uchádzam sa o funkciu s politickou skúsenosťou. Viem, ako fungujú štátne inštitúcie, ktoré musia spolupracovať v prospech občana. Pracoval som pre našu krajinu počas všetkých vlád od roku 1993 vždy s jediným cieľom: aby bolo Slovensko silnejšie, bezpečnejšie a bolo súčasťou slobodného sveta.

06.

Slovensko potrebuje dobudovať svoju štátnosť a upevniť demokratické inštitúcie tak, aby občania znovu získali dôveru v štát, ktorý im má byť ochranou i oporou a predovšetkým poskytovateľom kvalitných služieb.

07.

V demokracii je zdravé a prirodzené, ak existujú ideologické a politické rozdiely v názoroch na smerovanie spoločnosti. Potrebujeme však prekonávať bariéry medzi jednotlivými názorovými tábormi v spoločnosti, a hlavne sa musíme v politike i verejnom živote počúvať viac a bez predsudkov. Konzervatívci a liberáli, kresťanskí aj sociálni demokrati, pravičiari i ľavičiari sa musia začať rozprávať medzi sebou a nehovoriť len o sebe. Chcem tomu napomôcť.

08.

Som pripravený pokračovať v službe Slovensku, zúročiť moje skúsenosti v zahraničnej politike, byť našim hlasom doma a v duchu vlastenectva zástancom nášho národného záujmu vo svete.

09.

Slovensko má veľké kultúrne dedičstvo, bohaté a inšpirujúce súčasné umenie. Budem tak ako doteraz aj kultúrnym vyslancom Slovenska vo svete, chcem zdôrazňovať spoločenský význam kultúry u nás doma a zasadzovať sa o jej väčšiu váhu vo verejnom živote.

10.

Chcem sa zasadiť o to, aby sa všetci občania cítili byť súčasťou úspešného príbehu našej krajiny, bez ohľadu na to, či sú z hlavného mesta, alebo malej obce, či sú seniormi, príslušníkmi strednej či mladej generácie, bez ohľadu na ich sociálne postavenie. Budem hovoriť pravdu o tom, kde sa nachádzame dnes a čo treba urobiť pre lepšiu budúcnosť našej vlasti.   

Novinky

Podporte ma

Do kampane idem ako občiansky kandidát. Preto budem vďačný za každú pomoc od vás, občanov a občianok, o ktorých priazeň a hlasy sa chcem uchádzať.

Transparentný účet
Ivan Korčok 2024
SK3509000000005206616575

Podporte ma

Zber podpisov

O úrad prezidenta sa uchádzam ako občiansky kandidát a na to potrebujem 15 000 podpisov od vás, občanov a občianok Slovenskej republiky. Ak mi so zberom podpisov chcete pomôcť, vytlačte si petičný hárok a pripojte vaše podpisy a podpisy ľudí z vášho okolia, ktorí sú ochotní zapojiť sa. Vyplnený petičný hárok pošlite na adresu: Ivan Korčok, P.O. BOX 9/B, 810 00 Bratislava. Ďakujem veľmi pekne!

Petičný hárok

Prihláste sa na odber noviniek


  Kontakt

  Ivan Korčok, P.O.BOX 9/B, 810 00 Bratislava
  info@ivankorcok.sk

  Kontakt pre médiá:
  +421 910 663 320
  press@ivankorcok.sk

  © 2023 Ivan Korčok