Skip to main content

Moje priority

Koalícia na čele s Ficom sa rozbehla a už sa vôbec netají tým, že občania sú im ukradnutí. Riešia iba svoje záujmy a záujmy svojich ľudí. Pri svojom vyčíňaní Fico s Pellegrinim a Dankom dokonca riskujú, že Slovenky a Slováci prídu o eurofondy, pretože na vyčíňanie slovenskej vlády sa s nevôľou pozerajú európske inštitúcie. Aj teraz Ficovi v parlamente výdatne asistuje Peter Pellegrini – keď Fico zavelí, Pellegrini utne rozpravu o štátnom rozpočte či nariadi nočné rokovanie parlamentu.

Počas 30 rokov služby Slovensku som dokázal spolupracovať s politikmi zo všetkých politických táborov. A toto ponúkam aj dnes, ku každému budem prísny, ale spravodlivý. Budem spolupracovať a podporovať každého, komu úprimne záleží na tom, aby našu krajinu posúval vpred. Jedine tak môžeme prekonať nedôveru v inštitúcie, ktorá medzi nami panuje.

Bohužiaľ vidíme, že Slovensko dnes zaostáva v mnohých ohľadoch – plesnivé nemocnice, chýbajúci lekári, slabo zaplatení učitelia, demotivovaní študenti, rozpadnuté cesty, rušenie autobusov a vlakov, zanedbané regióny, katastrofálne verejné financie a mnoho ďalšieho.

Vláda na tieto problémy úplne rezignovala a od samého začiatku rieši len samú seba. Preto potrebujeme prezidenta, ktorý bude na tieto problémy neustále upozorňovať a vláde ich pripomínať.

Urobím všetko, čo je v mojich možnostiach, aby sa zlepšil život na Slovensku a aby sme prekonali stagnáciu a zaostávanie Slovenska. Považujem za kľúčové, aby mladá generácia  spájala svoju budúcnosť so Slovenskom a nehľadala lepší život mimo našej krajiny. Budem povzbudzovať a aktívne podporovať vládu v rozhodnutiach, ktoré musí urobiť, aby sa to podarilo. Som pripravený sa za takéto rozhodnutia postaviť a pomôcť ich odkomunikovať. Plánujem zbierať nápady a riešenia doma aj v zahraničí a aktívne o nich hovoriť s vládou aj parlamentom.

Som presvedčený, že práve teraz je ten moment, kedy aj prezident Slovenskej republiky má úlohu ukázať aj presvedčiť, čo je slovenský záujem a na ktorej strane histórie dnes Slovensko musí stáť. Domnievam sa, že v blízkom čase to môže byť dokonca významnejšie, ako kedykoľvek doposiaľ. Viem zúročiť moje skúsenosti.

Prihláste sa na odber noviniek