Skip to main content

Moje priority

Koalícia na čele s Ficom sa rozbehla a už sa vôbec netají tým, že občania sú im ukradnutí. Riešia iba svoje záujmy a záujmy svojich ľudí. Pri svojom vyčíňaní Fico s Pellegrinim a Dankom dokonca riskujú, že Slovenky a Slováci prídu o eurofondy, pretože na vyčíňanie slovenskej vlády sa s nevôľou pozerajú európske inštitúcie. Aj teraz Ficovi v parlamente výdatne asistuje Peter Pellegrini – keď Fico zavelí, Pellegrini utne rozpravu o štátnom rozpočte či nariadi nočné rokovanie parlamentu.

Počas 30 rokov služby Slovensku som dokázal spolupracovať s politikmi zo všetkých politických táborov. A toto ponúkam aj dnes, ku každému budem prísny, ale spravodlivý. Budem spolupracovať a podporovať každého, komu úprimne záleží na tom, aby našu krajinu posúval vpred. Jedine tak môžeme prekonať nedôveru v inštitúcie, ktorá medzi nami panuje.

Bohužiaľ vidíme, že Slovensko dnes zaostáva v mnohých ohľadoch – plesnivé nemocnice, chýbajúci lekári, slabo zaplatení učitelia, demotivovaní študenti, rozpadnuté cesty, rušenie autobusov a vlakov, zanedbané regióny, katastrofálne verejné financie a mnoho ďalšieho.

Vláda na tieto problémy úplne rezignovala a od samého začiatku rieši len samú seba. Preto potrebujeme prezidenta, ktorý bude na tieto problémy neustále upozorňovať a vláde ich pripomínať.

Urobím všetko, čo je v mojich možnostiach, aby sa zlepšil život na Slovensku a aby sme prekonali stagnáciu a zaostávanie Slovenska. Považujem za kľúčové, aby mladá generácia  spájala svoju budúcnosť so Slovenskom a nehľadala lepší život mimo našej krajiny. Budem povzbudzovať a aktívne podporovať vládu v rozhodnutiach, ktoré musí urobiť, aby sa to podarilo. Som pripravený sa za takéto rozhodnutia postaviť a pomôcť ich odkomunikovať. Plánujem zbierať nápady a riešenia doma aj v zahraničí a aktívne o nich hovoriť s vládou aj parlamentom.

Som presvedčený, že práve teraz je ten moment, kedy aj prezident Slovenskej republiky má úlohu ukázať aj presvedčiť, čo je slovenský záujem a na ktorej strane histórie dnes Slovensko musí stáť. Domnievam sa, že v blízkom čase to môže byť dokonca významnejšie, ako kedykoľvek doposiaľ. Viem zúročiť moje skúsenosti.

Podporte ma

Do kampane idem ako občiansky kandidát. Preto budem vďačný za každú pomoc od vás, občanov a občianok, o ktorých priazeň a hlasy sa chcem uchádzať. Pred zaslaním daru na transparentný úcet vyplňte, prosím, údaje o darcovi.

Ďakujem za vašu podporu.

Darovať

Prihláste sa na odber noviniek